Dühítő, amikor összetörve érkezik a netről rendelt cucc. Ilyenkor az ügyfelek meg vannak róla győződve, hogy a futár a hibás, sőt egyik-másik vérmesebb károsult állítja, direkt és szándékosan tették tönkre pont az ő csomagját.
Ez az Ace Ventura-effektus.
Mutatom, milyen mozi megy ilyenkor a szerencsétlenül járt címzett fejében:
Ellenben a valóság
A legtöbb futárszolgálat csak a feladó saját felelősségére, vagy külön díj ellenében vállalja a törékeny küldemények szállítását. Ezt a külön díjat azonban a webáruházak szeretik megspórolni, inkább kalkulálnak azzal, hogy bizonyos mennyiségű terméket újra kell küldeniük, vagy a kártérítést kell fizetniük.
Egyszerűen azért, mert a vásárlók sem szeretnének többet fizetni a szállításért.
De miért, mikor és hogyan törik össze a cucc?
Általában akkor törnek a küldemények, amikor azokon az automata futószalagokon haladnak, amik a kiszállítási cím szerint szortírozzák szét a központi depókban a csomagokat. Itt egymáshoz koccannak, mozognak, forognak a dobozok. Ha nincsenek a szabványoknak megfelelően csomagolva a termékek, akkor bizony könnyen kész a baj.
Mutatom, katt a videóra:
De ne aggódj, ha új cuccot, profi gyártótól, profi webáruháztól rendelsz, nem lehet baj. Nekik megvannak erre az alaposan kitesztelt, pontos csomagolási szabványaik. Sem a gyártónak, sem a kereskedőnek, sem a futárszolgálatnak, senkinek nem érdeke, hogy út közben sérüljön a termék, és hidd el, ezért mindenki mindent megtesz!
Te hogyan csomagolj, hogy ne sérüljön a termék?
Ha úgy alakul, hogy törékeny cuccot küldenél dobozban a külföldön dolgozó rokonodnak, akkor mindenképp figyelj oda ezekre:
- Lehetőleg az eredeti, gyári csomagolásában adj fel mindent.
- Használj új, erős kartondobozt a csomagoláshoz.
- Használj térkitöltő anyagot. Nem, az összegyűrt újságpapír és a PET-palack nem jó erre a célra. Polisztirol hab, speciális papír, fagyapot, buborékfólia és társai működőképesek.
- Ha több minden van a dobozban, akkor azokat egymástól is válaszd el kartonnal. Figyelj oda, hogy se a kartondobozhoz, de egymáshoz ne ütődhessenek. Akkor oké a csomagolás, ha megrázod és nem kocog, nem mozog benne semmi.
- Nagyon erősen ragaszd le, a biztonság kedvéért az élekre is húzz ragasztószalagot.
- Semmiképp ne ragassz össze több dobozt, mert szétválhatnak utazás közben.
- Mindig vannak speciális küldemények, mint a babakocsi, a felni és társaik, amikre külön szabályok is vonatkozhatnak, ha nincsenek bedobozolva. Ezeknek minden esetben olvass vagy kérdezz utána a konkrét futárszolgálatnál.